بروز رسانی گزارش کارشناسی وضعیت ثبتی و مالکیتی پلاک ثبتی 28 فرعی از 173 اصلی سمنان.
موضوع آگهی:
به نام ایزد منان ریاست محترم شعبه دوم اجرای احکام مدنی دادگستری سمنان با سلام احتراما در اجرای قرار کارشناسی پرونده کاسه بایگانی 971267 نزد آن شعبه محترم و دستور ریاست محترم شعبه طبق قرار صادره ( بروز رسانی گزارش کارشناسی )اینجانب کارشناس منتخب شعبه پس از حضور در دفتر دادگاه و مطالعه پرونده و هماهنگی با خوانده و بازدید از محل قرار کارشناسی به اتفاق مالک پلاک ثبتی و مطالعه مدارک و مستندات ارایه شده ضمن استعانت از عالم و عادل متعال حدود و گزارش و نتیجه کارشناسی را به شرح ذیل تقدیم حضور مینمایم حدود کارشناسی : رسیدگی اینجانب به عنوان کارشناس رسمی دادگستری محدود به قرار کارشناسی صادره از سوی مرجع استعلام کننده در پرونده حاضر میباشد و مسئولیت ناشی از هرگونه جعل و مخدوش بودن یا نابرابری مدارک ابرازی با نسخ اصلی و انکار و تردید به دلایل یا اسناد ابزاری ارایه شده متوجه ابراز کننده اسناد و مدارک میباشد و چنانچه پس از تحریر این گزارش مدارک و مستندات دیگری ارایه گردد که در نتیجه گیری حاصله موثر واقع شود مسئولیتی متوجه اینجانب به عنوان کارشناس نبوده و رسیدگی به آنها خارج از حدود و صلاحیت و شمول این گزارش میباشد گزارش کارشناسی وضعیت ثبتی: پلاک ثبتی 28 فرعی از 173 اصلی واقع در بخش یک سمنان که با راهنمایی و هدایت مالک سند اقای سید علی اکبر خاتمی مشخص و تعیین حدود گردید واقع درجاده پیغمبران روستای شریعت آباد به صورت عرصه زمین زراعی به مساحت 7176/11 متر مربع واقع در بخش شش سمنان با مختصات جغرافیایی 719994 S 39 و 3953220 UTM مورد ارزیابی قرار گرفت در پلاک ثبتی در زمان بازدید بصورت یک قطعه زمین مزروعی فاقد هیچگونه کشت و بایر و رها شده میباشد . زمین مورد بازدید بصورت طلق و شماعی بوده و طبق مندرجات ثبت شده در پرونده ثبتی پلاک در بایگانی اداره ثبت شهرستان سمنان مالکین زمین عبارتند از : 1 اقای سید علی اکبر خاتمی مالک 2.5 دانگ مشاع از 6 دانگ مشاع میباشد 2 خانم مریم ابراهیمی مالک 2.5 سهم دانگ مشاع از 6 دانگ مشاع میباشد 3 خانم خدیجه مدیری همدان مالک 1 دانگ مشاع از 6 دانگ مشاع میباشد نکته مهم: طبق مندرجات سند مالکیت تک برگی ارایه شده به شماره 966333 ب 90 به کارشناس میزان سهم اقای سید علی اکبر خاتمی 3/5 سهم مشخص گردیده شده است ولی طبق حکم شعبه هشتم دادگاه تجدید نظر استان سمنان با ردیف بایگانی پرونده 970490 مورخ 1397/09/07 انتقال یک سهم به اقای علی اکبر خاتمی ابطال گردیده است و سند ارایه شده به کارشناس به شماره 966333 ب 90 نیاز به اصلاح دارد حدود اربعه : طبق مندرجات درج شده در ظهر سند مالکیت ثبتی به شماره 966333 سری ب 90 شمالا: در 3 قسمت اول بطول 20.30 متر به شرح نقشه دوم بطول 52/90 متر سوم مرزیست اشتراکی بطول 80/80 متر به پلاک های 33/ 46 / 27 / 173 اصلی شرقا بطول 56/25 متر به رودخانه جنوبا: در دو قسمت اول بطول 124/95 متر دوم مرزیست اشتراکی بطول 25.00 متر به 31 / 30 / 29 / 173 اصلی غربا : مرزیست بطول 28/33 متر به تپه توضیح اینکه : با حق العبور از اراضی ملی شده و یک رشته قنات گوتا شماره 168 از وسط زمین مورد تحدید عبور میکند مراتب اصلاحی حدود و مساحت ملک : به موجب صورت جلسه تعیین متراژ بشماره 120/3591 1391/03/07 پلاک ثبتی فوق الذکر با کاربری زمین زراعی و در خارج از محدوده خدمات شهری و نحوه دسترسی بصورت عبور از مسیر سیل رو و رودخانه که در زمان بازدید به دلیل عبور سیل جهت بازدید از زمین و بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت زمین زراعی مجبور به طی مسیری سخت و صعب العبور بوده و بعضا با توجه به موقیعیت زمین زراعی در ایامی از سال امکان دسترسی به زمین بسیار مشکل و سخت میباشد پلاک ثبتی مورد بازدید طبق مندرجات درج شده در ظهر سند مالکیت بموجب نامه شماره 1396049000773793 مورخ 1396/11/15 اجرای احکام شعبه سوم دادگاه عمومی سمنان یک مورد بازداشت به مالکیت سهم اقای سید علی اکبر خاتمی ثبت گردیده است نتیجه کارشناسی: با عنایت به مراتب مورد بررسی در گزارش تقدیمی و باستناد تصویر اسناد و مدارک ابرازی بستانکار و استماع اظهارات و تحقیقات محلی و با لحاظ جهات و عوامل موثر در ارزیابی مفروض به صحت و اصالت اسناد و مدارک ابرازی و عدم وجود هرگونه بدهی و دیون مترتب بر ملک و با توجه به بررسی های به عمل امده ملاحظه روندمعاملات اراضی زراعی در سال گذشته تغییرات شرایط بازار افزایش هزینه های تولید و جایگزینی سایر عوامل موثر در ارزشگذاری بدون در نظر گرفتن بازداشتی وهرگونه قرارداد رهنی پرونده و بلامعارض بودن ملک از هر حیث و فقد وجود ممانعت و معارضت اعم از مالکیت اغیار ، وقف و ترهین، وثیقه، و بازداشت یا توقیف،و امثالهم شش دانگ عرصه و اعیان ملک با احتساب کلیه حقوق مالکانه با توجه به عرف روز هر متر مربع به مبلغ 1400.000 ریال و جمع شش دانگ پلاک ثبتی به متراژ 7176/11 متر مربع به مبلغ 10/046/554/000 ریال (ده میلیارد و چهل و شش میلیون و پانصد و پنجاه و چهار هزار ریال)ارزیابی میگردد. نتیجه نهایی کارشناسی: لذا با توجه به میزان سهم اقای سیدعلی اکبر خاتمی به میزان 2/5 دانگ مشاع از 6 دانگ مشاع میزان سهم دانگ مشاع اقای علی اکبر خاتمی به متراژ 2990.045 متر مربع تعیین و با توجه به ارزش هر متر مربع از زمین فوق الذکر به مبلغ 1/400/000 ریال میزان ارزش سهم دانگ اقای سید علی اکبر خاتمی با توجه به متراژ و ارزش هر متر مربع به مبلغ 4.186.063.000 ریال (چهار میلیارد و یکصد و هشتاد و شش میلیون و شصت و سه هزار ریال) براورد و اعلام میگردد .لازم به ذکر است با توجه به نوسانات بازار املاک و اراضی ارزش اعلامی پلاک ثبتی در تاریخ تنظیم نظریه کارشناسی میباشد مزایده در روز شنبه مورخ 1405/06/07 ساعت 8 الی 12 تنها به صورت الکترونیکی و در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در قسمت مزایده های حراج دستگاه های اجرایی و تحت ستاد به نشانی www.setadiran.ir به عنوان مزایده های قوه قضاییه برگزار می شود . توضیحات و اطلاعات کامل درباره مال مورد مزایده به پیوست قابل مشاهده است . مزایده از قیمت پایه شروع و مال به شخصی که بالاترین قیمت را پیشنهاد نماید فروخته خواهد شد . ضمنا جهت شرکت در فرایند مزایده واریز ده درصد مبلغ پایه از طریق سامانه مذکور الزامی است . لازم به ذکر است در انتهای مزایده و پس از تعیین برنده مبالغ تضمین سایر شرکت کنندگان به استثنای برنده ظرف مدت یک روز کاری به حساب ایشان عودت داده خواهد شد . همچنین برنده مزایده مکلف است حداکثر ظرف 30 روز از زمان برگزاری مزایده نسبت به پرداخت باقیمانده ارزش معامله اقدام نماید . درغیر این صورت ده درصد اولیه به نفع دولت ضبط می گردد . متقاضیان در صورت تمایل برای بازدید مال می توانند پنج روز قبل از زمان برگزاری مزایده به واحد برگزار کننده مزایده به آدرس سمنان - بلوار قدس - خیابان شهدای دادگستری - دادگستری سمنان مراجعه نمایند . متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ثبت نام و نحوه شرکت در مزایده های قوه قضاییه در سامانه ستاد به سربرگ آموزش مستندات مزایده های قوه قضاییه در سایت ستاد مراجعه نموده و همچنین با شماره 1456 تماس حاصل نمایند . هزینه نقل و انتقال بر عهده خریدار خواهد بود.
توضیحات تکمیلی:
شماره پرونده: 9609984111500184
مشخصات و جزئیات برگزاری
دستهبندی و موقعیت جغرافیایی آگهی
اطلاعات کارفرمای مزایده
تصویر سند آگهی
تبلیغات هوشمند
درخواست تبلیغاتنظرات کاربران درباره فراخوان بروز رسانی گزارش کارشناسی وضعیت ثبتی و مالکیتی پلاک ثبتی 28 فرعی از 173 اصلی سمنان.
تجربه و دیدگاه کاربران درباره این بخش
هنوز نظری ثبت نشده است
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را درباره این بخش ثبت میکند.



